plan projektu
szkolenia
prezentacja wyników
współpraca
walidacja procesów
przygotowanie rozwiązań
gromadzenie danych
optymalizacja procesów
analiza procesów

Optymalizacja procesów

Pomagam optymalizować procesy przy wykorzystaniu metod statystycznej kontroli procesów, a także rozwiązań takich jak SIPOC oraz DMAIC

Optymalizacja procesów w 10 krokach

Rozpoznanie problemu

prowadzone na podstawie informacji uzyskanych od klienta oraz ocenie stanu obecnego

Analiza oczekiwań

poprzez ustalenie z klientem celu oraz oczekiwań co do wyników prowadzonego projektu

Analiza ryzyka

na podstawie zgromadzonych danych historycznych z procesu oraz identyfikacji szans i zagrożeń dla wykonalności projektu

Przygotowanie planu projektu

który poddawany jest przeglądowi i zatwierdzany przy współpracy z kientem.

Uruchomienie projektu

rozpoczynające się od identyfikacji czynników wpływających na proces oraz uzyskiwanych danych

Identyfikacja przyczyn

wpływających na powstawanie zakłóceń w procesach i obniżających ich efektywność oraz zwiększających koszty

Wdrożenie działań

korygujących i zapobiegawczych mających na celu wyeliminowanie przyczyn źródłowych oraz zapobieganie powtórzeniom

Ocena wyników

poprzez walidację osiągniętych rezultatów oraz ocenę ryzyka dla procesów w przyszłości

Ocena projektu

podczas której osiągnięte wyniki poddawane są weryfikacji wraz z klientem podczas zamykania projektu

Wsparcie długoterminowe

oparte na analizie długoterminowej projektów wsparte szkoleniami dla pracowników pracujących z procesami

Cel i korzyści Stabilizacja procesów Zwiększenie wydajności Redukcja niezgodności Likwidacja odchyleń Zmniejszenie kosztów Lepsze wykorzystanie zasobów Zwiększona satysfakcja klienta Zmniejszona liczba inspekcji

Do kogo skierowana jest powyższa oferta?

Oferta optymalizacji procesów skierowana jest zarówno do firm produkcyjnych z różnych branż przemysłowych jak również dla firm nieprodukcyjnych świadczących usługi.

Innymi słowy mówiąc dla każdej firmy, która pragnie poprawić funkcjonowanie swoich procesów czyniąc je stabilnymi!

Co zyskujesz ponadto?

Oprócz pomocy podczas optymalizacji procesów, możesz liczyć na długoterminowe wsparcie oraz szkolenia z zakresu statystycznej kontroli procesów.

Koszt realizacji projektu

Wycena projektu ustalana jest indywidualnie z klientem i uzależniona jest od stopnia skomplikowania projektu, czasu jego trwania oraz nakładu pracy jaki jest potrzebny na jego przeprowadzenie. 

Koszt optymalizacji procesów może ulec zmianie w trakcie trwania projektu na co będzie wpływała konieczność wprowadzenia aktualizacji w wyniku zdarzeń, których nie można było przewidzieć lub zaplanować na etapie przygotowywania oferty.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zasadniczo wszystkie procesy mogą podlegać optymalizacji. Niezależnie czy są to procesy czysto produkcyjne, procesy logistyczne czy też organizacja zajmuje się procesami usługowymi. Z każdego procesu można zgromadzić dane, które należy odpowiednio przekształcić na potrzeby analizy statystycznej a następnie dokonać optymalizacji.

Analizie oraz optymalizacji metodami statystycznymi można poddać wszystkie procesy, z których możemy zgromadzić dane. Tak więc optymalizacji będą poddawane zarówno procesy dostarczające dane mierzalne (ilościowe) jak również te, które dostarczają nam dane niemierzalne (jakościowe).

Nie ma potrzeby wstępnie przygotowywać procesów do optymalizacji, ponieważ cały projekt doskonalenia procesów opiera się o analizę stanu faktycznego oraz ustalenie stanu docelowego. W trakcie trwania projektu ustalamy wraz z klientem jakie zakłócenia występują w procesie a następnie dobieramy odpowiednie narzędzia do uporządkowania procesów zanim przejdę do etapu optymalizacji w oparciu o metody statystyczne.

W razie potrzeby uporządkowanie procesów prowadzone jest przy współpracy z firmą LMCG dzięki czemu możemy przygotować procesy do dalszej optymalizacji.

W zależności od stopnia skomplikowania procesu zakresu prac jakie są niezbędne do przeprowadzenia optymalizacji procesów dobierane są odpowiednie narzędzia, zarówno z zakresu Lean Management jak również statystycznej kontroli procesów i SixSigma. 

Ostatecznie zastosowane narzędzia będą wynikały z przeprowadzonej analizy stanu obecnego jaki istnieje w procesach. W tym celu przeprowadzany jest wstępny audyt i ocena stanu obecnego w miejscu, w którym prowadzona jest optymalizacja. Na podstawie wyników z przeglądu procesu przygotowywana jest oferta oraz ramowy kształt planu optymalizacji.

.

Czas trwania projektu uzależniony jest od stopnia skomplikowania procesów, dostępności danych oraz nakładu prac jakie są niezbędne do wykonania.

Przybliżony czas trwania projektu optymalizacji procesów będzie przedstawiony w ofercie po zapoznaniu się ze stanem obecnym oraz oczekiwaniami.

Zalecane jest by w trakcie trwania projektu optymalizacji procesów brali udział właściciele procesów jak również osoby związane z procesami, które będą w stanie dostarczyć niezbędnych danych. 

Ważne jest również by w procesie optymalizacji dostępne były zasoby materialne, których dotyczy optymalizacja, tj. maszyny, linie produkcyjne, obszary logistyczne itd.

kontakt

“Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego”.